1q

Tango Terapi Platformu

Tango dansının, bedensel ve ruhsal sağlığa katkıları, uzman katılımcıların muhteşem gösterileri ile ziyaretçilere şaşırtıcı ve unutulmaz deneyimler sunmak için bizlerle birlikte olacak.

Fuarda, Küratörlüğü Hicran Çiğdem Yorgancıoğlu tarafından yapılan, amacı ve uygulamaları, teşhis, tedavi, sağaltım olmayan, sağlıklı yaşamda tangonun yerini çeşitli bakış açılarıyla sunan, Tango Terapi Platformuna (TTP) HOŞGELDİNİZ.

TTP, küratörün sosyal sorumluluk projeleri dışında, dinamizm ve yaşam coşkusu yaratmaya yönelik olarak yürüttüğü bir etkinliktir. Pekin Üniversitesi ve Çin Guangzhou Belediyesi’nin  daveti ile başladığı, “TANGO ÖZELİ” kapsamındaki çalışmalarının devamı niteliğindedir.

Müziği, zarafeti ve tekniği esneklik potasında eriterek, eşsiz stil yaratmış çiftlerin, dans öğrencilerinin ve dans hocalarının dans gösterileri ile dolu bir etkinlik sizleri bekliyor. Ayrıca tangonun bedensel ve zihinsel sağlığa etkileri konulu, seminer ve atölye çalışmaları ile ziyaretçiler tangonun insan sağlığına değen yüzüne adım atacaklar.

Hicran Çiğdem Yorgancıoğlu

TANGO TERAPİ PLATFORMU KÜRATÖRÜ
Hicran Çiğdem Yorgancığolu

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Ekonomi Mezunu,  IT Enerji Sözleşmeleri Uzmanı, Eğitmen, Sanatçı, Sporcu… ve Dünya Gezgini (107 ülke). Türkiye’yi  sanatçı olarak Katar, Amerika, Çin Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerde temsil etmiştir. Halen iş dünyası için kurumsal eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

http://www.cigdemyorgancioglu.org

Hababam Tango Ergun Sözer

HABABAM TANGO - Ergun Sözer

Tango eğitmeni olan “Boncuk” lakaplı Ergun Sözen, dans partneri Bahar Özmert ile katılacak.

Tango Neon Çetin Cengiz

TANGO NEON - Çetin Cengiz

Türkiye’deki ilk Arjantin Tango Okulu Tango Neon’u kuran tango hocalarının hocası Çetin Cengiz, partneri aynı zamanda kızı, tiyatro sanatçısı, Şeyma Çetin Cengiz ve ekibi ile katılacak.

Ahmet Ortaçağ

AHMET ORTAÇAĞ - Fransa Tenor

Fransa’da ilk Lirik Sanatçı statüsü alan ve Fransız Vatandaşlığına kabul edilen, Saraydan Kız Kaçırma Paris Orkestrası Koro üyesi, Türk asıllı Tenor Ahmet Ortaçağ bu platformda.

Bora Erdem

DANS CAFE MİLONGAHANE - Bora Erdem

Danslı moda gösterileri, defileler ve tanıtımlarda baş dansçı, manken ve koreograflık yapmış olan, TDSF diplomalı ilk hakem ve eğitmeni,  dans partneri ve eşi Didem Kalkan Erdem ve ekibi ile katılacak.

Kerem Öksüz

TANGOPERA/DANSPERA - I. Kerem Öksüz

Türkiye’de ilk olarak canlı yayında dans eğitim programı hazırlamış, TV’lerde dans gösterileri ve workshoplar yapan, Milli Eğitim ve TSDF tarafından verilen, eğitmenlik ve hakemlik diploması olan, solist ve koreograf.

Defne Demirel Enis Altan

DE SANAT – Defne Demirel / Enis Altan

MEB Arjantin Tango Eğitmeni, Pilates Antrenörü Enis Altan, Öğretim Görevlisi ve Sınav Merkezi sanat yönetmeni Defne Demirel ile DeSanat çatısı altında ekipleriyle katılacaklar.

Seval Uğur Mutlu

SEVAL UĞUR MUTLU

Oynadığı filmlerden, dans şovlarından tanıdığımız eski manken Seval Uğur Mutlu bu platformda. Kendisi aynı zamanda, Türkiye’de dans eğitmeni ve koreograf denilince ilk akla gelen isimlerden merhum Ümit İris’in dans partneriydi.

Dr. Türkan Bulut

TÜRKAN BULUT AKADEMİ -Dr. Türkan Bulut

Öğretim görevlisi, Türkiye Tango ve  Kayak Festivali organizatörü, TSDF Arjantin Tango antrenörü, jimnastik ve pilates eğitmeni Dr. Türkan Bulut bu platformda.

Dilara Öz Abdullah Çitil

TANGOPEREST - Dilara Öz / Abdullah Çitil

2015 yılında evlenen çift, Arjantin’de geniş müfredatlı dersler aldı. Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda çeşitli dereceler alan  TANGOPEREST okulunun kurucusuları olan çift bu platformda.

Hande Arabacıoğlu

Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi - Hande Arabacıoğlu

Tayland’da aldığı eğitimlerle Türkiye’nin ilk Mistik dans eğitmeni, ayrıca dans ve hareket terapisi eğitmeni. Mistik dans, yoga, öz-sevgi ve rahatlatma yöntemleri  gibi etkinlik ve inzivalar düzenliyor.

Erdoğan Sübar

ONUR KONUĞU - Av. Erdoğan Sübar

İlerleyen yaşına rağmen, adımları ve duruşuyla tango dansını konuşturan, tango camiasının en saygın beyefendisi, etkinlikte Hicran Çiğdem Yorgancıoğlu ile milonga dansı sergileyecek.

Hicran Çiğdem Yorgancıoğlu

TANGO TERAPİ PLATFORMU
Küratör Hicran Çiğdem Yorgancıoğlu’nun Mesajı

Etkinliğe, İstanbul’dan ve diğer şehirlerden katılacak olan, okul, maestro, akademisyen, uzman ve sanatçılardan oluşan Tango Terapi Platformunda, farklı temaları, yeni bir bakış açıları ile siz değerli konuklarımızın beğenisine sunmak istiyoruz.

Tango bir nefestir. Nefesteki oksijeni gereksiz harcamamak için, göğüs kafesini daraltan, zayıf sırt kaslarına veda ederek, akciğerlere azami hava depolamakla başlar tango…

Tangoda ve hayatta dik durmanın sırrına varmak, sihirli bir değneğin dokunuşunu hissetmek gibidir…

Tango yürümektir. Tendonlar kalbin gevşeme ve kasılması ile eş zamanlılık gösterir ve dansla müzik, kalbinizin ve partnerinizin kalbinin ritmi eşliğinde mucizeye dönüşür tango.

Bu etkinlikte Tango Dünyasını geçmişten şimdiye, teknikleri, yöntemleri, yeni trendleri, yeni bakış açılarını Tangonun Uzmanlarını bir araya getirerek sizlerle paylaşacağız. Aynı zamanda, beden zihin farkındalığını arttıran, doğaçlama ve yaratıcılık, kinestetik algılama ve öğrenme gibi konulardaki birikimlerimi de sizlerle paylaşacağım için çok heyecanlıyım.

Bu yolculukta benimle birlikte yürüyen tüm tango sevdalısı değerli dostlara teşekkürlerimle.